Kapitalizacja rynku kryptowalut obniża się o $100 mld

Ekosystem kryptowalut przechodzi obecnie cykl spadkowy, jako że większość najważniejszych cyfrowych pieniędzy traci na wartości, a niektóre z nich spadły o ponad 20% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według danych rynkowych flagowa kryptowaluta BTC, spadła poniżej 6 000 USD, ponieważ obecnie notowana jest na 5,759 USD po obsunięciu o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Nagły spadek nastąpił, gdy BTC była nietypowo stabilna, a jej 30-dniowy wskaźnik zmienności spadł do poziomu, który nie był widoczny od grudnia 2016 r.  Spadek ten oznacza, że ​​BTC ponownie testuje swoje roczne minimalne wartości.

Inne popularne kryptowaluty, w tym Ethereum, EOS, Monero, Dash, Litecoin i Zcash, odnotowały spadek cen między 12% a 16% podczas nagłej wyprzedaży, w wyniku której rynek kryptowalut stracił 11 miliardów dolarów w ciągu zaledwie kilku godzin.

Największym przegranym wczorajszego dnia jest Bitcoin Cash (BCH), ponieważ w omawianym okresie spadł on o niewiele ponad 20%. Kryptowaluta była dość niestabilna, ponieważ zyskała i straciła 50% wartości w ciągu zaledwie kilku dni.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, cena BCH wzrosła z 425 USD do 640 USD, przezd hard forkiem planowanym na 15 listopada, ponieważ dwie różne implementacje – Bitcoin Cash ABC i Bitcoin Cash SV – grożą podzieleniem sieci. Od poziomu 640 USD cena BCH systematycznie spada, a obecnie wynosi 436 USD.

Obecnie ogólna sytuacja nie wygląda już tak źle i rynki kryptowalut powoli zaczynają ruchy korekcyjne w górę.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.