Ostatnie 24 godziny były najgorszym czasem na rynkach kryptowalutowych od wielu dni. Rzeczy wyglądały ponuro już od tygodni, ale 19 listopada sytuacja zmieniła się z kiepskiej na krytyczną, ponieważ BTC spadł poniżej 4 500 USD, co spowodowało spadek reszty rynku. Podczas gdy niektórzy inwestorzy wykorzystali ten ostatni cios, aby się ewakuować z rynku, inni wykorzystali go jako okazję do ponownego zakupu tanich monet.

W kryptowalutach rzadko kiedy dzień bywa nudny , ale 19 listopada zapisze się jako wyjątkowo niezapomniany, aczkolwiek z niewłaściwych powodów. Spadające ceny kryptowalut pozostawiły wielu inwestorów zrozpaczonych. Ponury jest obecny nastrój i nawet zazwyczaj sarkastyczny humor towarzyszący spadkowi cen był w dużej mierze jakoś  ostatnio nieobecny na Twitterze kryptograficznym:

“Teraz jest czas na współczucie, cierpliwość, szacunek”, napisał na Twitterze Andreas Antonopoulos. “Wiele osób straciło ostatnio dużo pieniędzy i nie jest pomocne składanie pustych obietnic, dzielenie się gównianymi memami ani krytykowanie wyborów innych.”

“Dzisiaj po raz pierwszy na tym niedźwiedzim rynku zobaczyłem ludzi, którzy kapitulują, rzucają ręcznik, wyśmiewają ten ruch i technologię oraz ślubują, że nigdy więcej nie dotkną krypto. Nawet najodważniejsi siedzą cicho … ”

– Ran NeuNer (@cryptomanran) 19 listopada 2018 r

W 4chan / biz / messageboard atmosfera była równie gorąca. “To wszystko, sprzedałem”, przyznał jeden z użytkowników, któremu towarzyszył obraz palenia jointa przez Elona Muska, którego zdjęcie zostało przywrócone do stylu Brendana Frasera. “Jestem wolny. W końcu jestem wolny od tego pieprzonego piekła oszustów … Przez jakiś czas było fajnie i zabawnie, ale teraz to tylko okrutny, chory żart. Kupiłem [BTC] na 15K. Żaden człowiek nie może patrzeć, jak jego pieniądze znikają na jego oczach i nie przejmować się. Wiesz, że idziemy do 3K, prawda? … Przestańmy udawać, że to będzie tylko lokalna korekta… ”

Crypto-traderzy reagują bardzo odmiennie w czasach kryzysu i spadków. Dla tych, którzy przegapili kupowanie BTC podczas ubiegłorocznego wzrostu, teraz siedzą na uboczu i to właśnie dla nich obecne zachowanie rynku jest najbardziej nieoczekiwane.

O ile więcej spadków BTC może przetrwać, zanim w końcu znajdzie dno – nikt nie wie. Można śmiało powiedzieć, że BTC na poziomie 4,000 – 4,500 USD jest atrakcyjną propozycją cenową dla inwestorów, którzy myśleli, że ten dzień nigdy nie nadejdzie. Podczas gdy niektórzy członkowie krypto Twittera poszukiwali “najlepszego tweeta kapitulacji” (i nie znaleźli niedoboru kandydatów), bardziej wyrozumiali członkowie społecznościwykazali większą delikatność. Większość handlarzy kryptowalutami nie mogła inwestować więcej, niż mogliby stracić. Dla tych, którzy stali się chciwi, obecny rynek przyniósł tylko ból i żal.

Są też tacy, których miejsca pracy mogłyby być zagrożone, gdyby aktywa takie jak ethereum nie powróciły do ​​zdrowia. Jedno z ICO, który zebrał fundusze w 2018 i został wybrany, aby utrzymać swoją kapitalizację w ETH, przyznał, że będzie walczył o pokrycie swoich płac, jeżeli obecne ceny utrzymają się przez kolejne dwa miesiące.

A jak będzie, czas pokaże.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: