Grupa Satis oświadczyła niedawno, że Bitcoin ma wzrosnąć do 96 000 $ do 2023 roku, a w ciągu najbliższych dziesięciu lat Monero (XMR) powinien kosztować 44 000 USD za monetę. Ponadto, Grupa Satis spodziewa się znacznych zysków Decred (DCR). Ich zdaniem, przegrane kryptowaluty to Ripple (XRP) i Bitcoin Cash (BCH).

Raport Satis prognozuje, że cena bitcoinów wzrośnie w ciągu dziesięciu lat do 144 000 USD, a wzrost o XMR wyniesie 18 000 USD w ciągu najbliższych pięciu lat. Firma spodziewa się także, że cena Decreda wzrośnie do 535 USD za monetę.

Firma opublikowała 19-stronicowe badanie sponsorowane przez Bloomberg, w którym opisują kolejne dziesięć lat trendów w branży kryptowalut.

Poza ogromnymi zyskami, Statis spodziewa się gwałtownego spadku cen BCH do 268 USD.
Prognoza jest uzasadniona faktem, że BCH jest kryptowalutą, która “stara się czerpać korzyści z rozpoznawania marki  [Bitcoin], jednocześnie zapewniając minimalny postęp techniczny”.

Podczas gdy inne altoiny mogą się rozwijać, Grupa Satis widzi, że XRP spada do 0,01 USD. Podczas gdy Brad Garlinghouse niedawno prorokował kwitnącą przyszłość dla swojego projektu, analiza Grupy Satis była dość druzgocąca. Stwierdzili, że kryptowaluty podobne do XRP są “wprowadzające w błąd, nie wykorzystywane w ich własnej sieci i poza scentralizowanym właścicielem”.

Również Sherwin Dowlat i Michael Hodapp z Grupy Satis spodziewają się w przyszłości dużych napływów kapitału z zagranicznych sektorów. Jurysdykcje, takie jak Brytyjskie Wyspy Dziewicze lub Kajmany, powinny przynieść ogromny napływ kapitału, zgodnie z nimi.
Jak wynika z badania, przewidują one oszałamiającą sumę kapitalizacji rynkowej na całym rynku kryptoszczędnym w wysokości 3,6 biliona dolarów.

Po szybkim spojrzeniu na stronę firmy widzimy, że Grupa Satis jest firmą doradczą ICO, co budzi pewne podejrzenia co do jej przejrzystości, a także obiektywności. Pod koniec badania dwóch analityków przyznaje, że ich prognozy są jedynie szacunkowe i że są niepełne:

“Zauważmy, że rynki krypto są mocno wypaczone oraz napędzane spekulacjami. Badanie ma na celu wykazanie podstawowej wartości aktywów w różnych scenariuszach i modelach, jednak powyższe wartości nie odzwierciedlają cen czasowych i docelowych. Modele nie odzwierciedlają fluktuacji związanych z eksploatacją sieci, manipulacjami, modyfikacjami technicznymi, wadami technicznymi, regulacjami rządowymi czy ryzykiem rynkowym. “- napisali analitycy.

Dogłębna analiza artykułu wykazuje oznaki niespójności. Jednak nie oznacza to, że badanie i ocena są błędne. Jest bardzo prawdopodobne, że byki zaczną angażować się na rynku Bitcoin prędzej czy później.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.