Dziesięć lat temu niezidetyfikowany jegomość Satoshi Nakamoto wydobył blok Genesis kryptowaluty Bitcoin. Kilka dni później wydał kod źródłowy, a inne osoby rozpoczęły rozszerzanie łańcucha poprzez eksplorację pracy. Obecnie istnieje około 557 000 bloków, a konsensus górniczy nadal działa zgodnie z przeznaczeniem. Około 17,5 miliona z 21 milionów bitcoinów znajduje się w obiegu. System nigdy nie został ponownie uruchomiony.

Od dziesięciu lat świat zna zdecentralizowane źródło prawdy. We wszystkich poprzednich czasach w historii ludzkości polegaliśmy na scentralizowanych stronach trzecich, aby zdobyć zaufanie. Teraz każdy może niezależnie zweryfikować autentyczność swoich pieniędzy za pomocą łańcucha bloków Bitcoin.

Ekosystem Bitcoin eksplodował, a tysiące giełd, portfeli i usług powstało po to, by sprostać wymaganiom konsumentów. Jako podstawowy system rozliczania pieniędzy, blockchain jest kotwicą dla warstwowej topologii protokołu. Sieć Lightning Network istnieje na blockchain, aby zapewnić warstwę transakcyjną i rośnie wykładniczo w węzłach, kanałach i pojemności.

Tak jak w przypadku innych ruchów masowych, Bitcoin zaobserwował powstanie nowej klasy intelektualnej. Autorzy, blogerzy i ekonomiści budują nową bazę teoretyczną, na której można prowadzić wojnę o serca i umysły. W przeciwieństwie do ruchów politycznych, Bitcoin opiera się na perswazji i dobrowolnym uczestnictwie na rzecz powszechnego wzrostu. Gdy ruch się rozszerza, reprezentuje coraz większą grupę ludzi, którzy decydują się na rezygnację z przymusowych systemów monetarnych.

Te ostatnie dziesięć lat może być jednocześnie pierwszymi i najwcześniejszymi dniami nowej, złotej ery rozkwitu, zbudowanego na odpornych na cenzurę i inflację, zdrowych pieniądzach.

?Tymczasem poniżej prezentuję drugą w nowym roku a jednocześnie ostatnią w tym tygodniu analizę video pary BTC/PLN ?? 

Zapraszam do oglądania ❗️ 

#Bitcoin #BTC #BTCPLN #Analiza #Kryptowaluty


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.