Świeże kłopoty mogą dotyczyć giełdy kryptowalut Bitfinex, ponieważ portal Finder zgłasza pewne nietypowe zdarzenia związane z działaniem giełdy.

Powołując się na zrzuty ekranu ze strony internetowej CryptoCapital, pośrednika płatności, który obsługiwał ostatnio kanały bankowe Bitfinex, portal Finder zauważył, że Bitfinex został usunięty z obsługiwanej listy giełd kryptowalutowych.

Przed 29 stycznia CryptoCapital notował pięć giełd na swojej stronie internetowej, na której świadczył usługi bankowe. Jednak Bitfinex został usunięty zaraz po tej dacie. Usunięcie zbiega się z czasem, w którym CryptoMedication opublikowało artykuł, stwierdzając, że Bitfinex był niewypłacalny a dla pozostałych czterech giełd również nastał kłopotliwy czas:

Giełda Coinapult przestała działać 10 grudnia ubiegłego roku, początkowo “tymczasowo”, ale jeszcze nie powróciła do pełnego trybu online.

Giełda QuadrigaCX musiała złożyć dokumenty w sądzie, stwierdzając, że jej założyciel, który niespodziewanie zmarł w Indiach, był jedyną osobą, która znała hasło do ich zimnego portfela kryptograficznego. Giełda sugeruje obecnie, że nie może ona odzyskać walorów swoich klientów liczonych w setkach milionów dolarów.

Giełda Cex.io działa, ale od czasu awarii Quadriga boryka się z problemami z wycofaniem.

Giełda Exmo działa dobrze, ale nie ma wielu użytkowników.

Portal Finder sugeruje, że nie można wykluczyć, że wszystkie giełdy związane z CryptoCapital są niewypłacalne i że sama ta jednostka również jest niewypłacalna. Jednakże stawia on pytania na temat nagłego usunięcia Bitfinex przez CryptoCapital, zwłaszcza, że ​​Coinapult, który od dawna nie działał, wciąż znajduje się na stronie internetowej. Finder zauważył, że “coś dzieje się za kulisami”, ponieważ cena Bitcoin była wyższa na Exmo, Cex.io i Bitfinex. Premia za Bitcoin na tych giełdach, które mają tego samego pośrednika (CryptoCapital) wyniosła prawie 100 USD w porównaniu do innych wiodących giełd.

Finder stwierdził, że jest to objaw problemów z wypłatą gotówki, co może sugerować problemy z bankami: kiedy użytkownicy nie mogą wypłacić gotówki, muszą zrobić to używając kryptowalut. W konsekwencji wzrasta popyt na Bitcoin jako wiodącą kryptowalutę, co jednocześnie podnosi jej cenę.

Jak się skończy cała sprawa z pewnością wszyscy entuzjaści kryptowalut szybko się przekonają. Oby okazało się, że to plotki o przedwczesnej śmierci giełdy Bitfinex były znacznie przesadzone.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.