IPO Lyft – Akcje spółki dostępne na xStation od pierwszej sesji giełdowej! 

Dziś na giełdzie NASDAQ zadebiutuje firma, która w Stanach Zjednoczonych jest głównym konkurentem Ubera. Mowa o firmie Lyft, start-upie, który powstał w 2012 roku w Dolinie Krzemowej. Działalność firmy Lyft opiera się na tzw. ride sharingu, czyli użyczaniu miejsca w swoim pojeździe.

Firma wyemitowała ponad 30 milionów akcji. W czasie roadshow ogłoszono docelowy przedział ceny subskrypcyjnej pomiędzy 62 USD, a 68 USD za akcję, tym samym wartość oferty IPO może przekroczyć 2 miliardy dolarów, a kapitalizacja całej spółki 20 miliardów dolarów.

Klienci XTB będą mogli kupować akcje lub handlować kontraktami CFD opartymi na akcjach Lyft od pierwszej sesji giełdowej. Akcje i CFD będą dostępne w xStation pod symbolem LYFT.US. Składanie zleceń kupna z limitem ceny zostało udostępnione jeszcze przed startem notowań tj. od godziny 9 rano dla CFD i od 11 dla akcji (CET). Ze względu na duże zainteresowanie zakupem akcji, spodziewane jest istotne opóźnienie rozpoczęcia handlu.

Udział Lyft w amerykańskim rynku na koniec 2018 r. osiągnął 39%. Oficjalne dane za 2018 r. pokazują blisko 2 miliony zarejestrowanych kierowców i ponad 30 milionów pasażerów. 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kategorie: forex

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.