Prokurator generalny stanu Nowy Jork (NYSAG) pozywa giełdę kryptowalut BitFinex i stowarzyszoną firmę Tether stojącą za stablecoinem o tej samej nazwie.

23-stronicowy dokument z 24 kwietnia podaje, że biuro Prokuratora Generalnego Stanu New York  ma powody sądzić, że kilku nowojorskich i amerykańskich handlowców prowadzi transakcje na platformie firmy. W 2018 r. Bitfinex powiedział, że nie będzie już oferował handlu takim klientom. Prowadzone jest dochodzenie w celu ujawnienia „trwających oszustw przeprowadzanych przez Bitfinex i Tether”, żądając wszelkiej dokumentacji związanej z użytkownikami Bitfinex w stanie Nowy Jork. 

Szczegóły pozwu przedstawiają Bitfinex i Tether jako firmy zaangażowane w „nieujawnione, sprzeczne transakcje w celu pokrycia strat Bitfinex poprzez przekazanie pieniędzy z funduszy rezerwowych.” Według biura prokuratora generalnego co najmniej 700 mln USD zostało odprowadzonych z rezerw Tether.

Kiepski obraz obu firm

W pozwie twierdzi się również, że Bitfinex współpracował z procesorem płatności Crypto Capital z siedzibą w Panamie w celu obsługi wypłat klientów po tym, jak usiłował znaleźć renomowany banku do współpracy. Pomimo znacznej kwoty pieniędzy, Bitfinex nie podpisał formalnej umowy z Crypto Capital.

Zgodnie z pozwem Bitfinex wymienił również fundusze klientów za pośrednictwem Crypto Capital, co oznacza, że ​​firma mieszała fundusze utrzymywane w imieniu klienta ze swoim własnym kapitałem: „Zgodnie z dokumentami dostarczonymi do biura Prokuratora Generalnego przez respondentów, do 2018 r. Bitfinex umieścił ponad miliard dolarów w połączeniu z klientami i funduszami korporacyjnymi w Crypto Capital”.

„Jak wyjaśnił adwokat z biura Prokuratora Generalnego, Bitfinex i Tether wykorzystali również szereg innych firm przetwarzających płatności w celu obsługi wniosków o wypłatę klientów, w tym różnych firm należących do kierownictwa Bitfinex / Tether, a także innych przyjaciół Bitfinex. Ponadto biuro Prokuratora Generalnego uważa że Bitfinex wymagał obsługi zewnętrznych procesorów płatniczych, takich jak Crypto Capital, ponieważ w tym czasie Bitfinex nie miał wiarygodnego banku, który mógłby lub mógłby z nim pracować. ”

W październiku 2018 r. Bitfinex zaczął zmagać się z żądaniami wypłat klientów. Według prokuratora generalnego stanu Nowy Jork wynikało to z utraty lub kradzieży około 851 milionów dolarów przez Crypto Capital. Do tej pory Bitfinex nie ujawnił publicznie utraty funduszy.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.