W ciągu ostatniego tygodnia tajemniczy górnik nazywający siebie „Satoshi Nakamoto” wydobył BCH na wielką skalę.

Nazwa wynzalazcy Bitcoina wydaje się być kochana przez podejrzanych użytkowników blockchain. Zgodnie z danymi strony CoinDance, górnik o pseudonimie „Satoshi Nakamoto” kontroluje obecnie prawie 40% hashrate kryptowaluty Bitcoin Cash. W ubiegłym tygodniu liczba ta wynosiła 35%.

Wielu użytkowników portalu reddit uważa, że ​​może to skutkować kontynuacją hashware, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy Bitcoin SV wyszedł z łańcucha Bitcoin Cash.
Zakładają oni, że za pseudonimem „Satoshi Nakomoto”, który agresywnie eksploatuje BCH, może ukrywać się lider Bitcoin SV, Craig Wright.

 „Satoshi Nakamoto” dominuje w sieci wydobywczej BCH

Mniej więcej tydzień temu górnik, który pracuje pod pseudonimem „Satoshi Nakamoto”, rozpoczął wydobywanie Bitcoin Cash na poziomie 35% hashrate. Na początku tego tygodnia Satoshi kontrolował już 44%.
Kiedy górnik przejmie kontrolę nad większością hashrate (czyli 51%) na łańcuchu blokowym, może rozpocząć ataki typu Double Spending, czyli proces użycia tych samych środków dwukrotnie.

Ta dyskusja rozpoczęła się na Reddicie dzień temu, kiedy redditor „u / money78” opublikował zrzut ekranu, ostrzegając społeczność o procentowej zawartości BCH hashrate kontrolowanej przez „Satoshi Nakamoto”.

W wątku komentarza inni użytkownicy zakładają, że ten górnik nie jest nikim innym, jak osobą, która już nazywa siebie Satoshi Nakamoto – czyli dr Craig Wright. Zgodnie z teoriami przedstawionymi przez nich jego celem jest skompromitowanie Bitcoin Cash i spowodowanie spadku ceny tej kryptowaluty: po prostu chce zarobić duże pieniądze.

Zaczęło się od innego górnika

Przypuszczalnie cała sytacja zaczęła się w zeszłym tygodniu od aktywności innego nieznanego górnika o nazwie „BoomBoomBoom”. Potem zniknął, a jego miejsce z tym samym hashrate, które teraz się zwiększyło, zajęł „Satoshi Nakamoto”. Użytkownicy reddita zauważyli to i zaczęli bić na alarm, sugerując, że to ta sama pula górnicza.

Chroniony łańcuch BCH

Jeśli chodzi o ostrzeżenia o możliwym 51% ataku na Bitcoin Cash, łańcuch został obroniony przez ochronę re-org. Zrobiono to, aby zapobiec atakom BCH przez zespół SV Bitcoin.

Forbes ma niezawodną metodę wyciszania Craiga Wrighta

W poniedziałek magazyn Forbes opublikował artykuł, który zawiera metodę walki z Craigiem Wrightem, samozwańczym twórcą Bitcoina, który jest również podejrzewany o to, że jest górnikiem „Satoshi Nakamoto”.

Autor artykułu mówi, że najważniejszą rzeczą, jakiej Wright chce, jest absorbcja uwagi – czy to z mass mediów, czy mediów społecznościowych. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu było niedawne postępowanie prawne Wrighta przeciwko kilku osobom z branży kryptograficznej, w tym twitterowemu użytkownikowi „Hodlonaut” i zagrożeniom w stronę Vitalika Buterina za rozpowszechnianie rzekomego „zniesławienia”.

Forbes sugeruje, że media kryptograficzne powinny zaprzestać zgłaszania tych ruchów Craiga Wrighta, zmniejszając tym samym ilość szumu wokół niego i Bitcoin SV.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: