Układ falowy wygląda optymistycznie, czy oznacza to kontynuację wzrostów?

Kryptowaluta giełdy Binance, czyli popularny Binance Coin (ticker: BNB) w ciągu ostatnich tygodni mocno wzrosła. Na rynku BNBUSD cena wybiła górą poziom $26, który poprzednio był poziomem oporu technicznego ustanowionego w dniu 8 stycznia 2018 roku. Obecny szczyt cenowy został ustanowiony na poziomie $38.50, który znajduje się tuż powyżej 127% projekcji Fibonacciego fali (A) mierzonej z dołka fali (B). Oznacza to, że pierwszy poziom docelowy dla fali (C) już został osiągnięty i dużo zależy teraz od rozegrania poziomu wspracia na $26. Jeżeli wsparcie się obroni, cały czas jest szansa na dalsze wzrosty w kierunku poziomu $40 – $45. Sytuację tą przedstawia wykres poniżej:

BNBUSD

Podobnie wygląda sytuacja na parze BNBBTC, czyli Binance Coin kwotowanej do Bitcoina. Tutaj również mamy do czynienia z trendem wzrostowym, którego obecny szczyt przypada na poziom 0.0047, który, podobnie jak w przypadku BNBUSD znajduje się lekko powyżej 127% projekcji Fibonacciego. Jak wynika z wykresu poniżej, cena po osiągnięciu tego poziomu zeszła nieco niżej w kierunku wsparcia na poziomie 0.0026, ale go nie naruszyła i można uznać, że zostało ono obronione. Oznacza to, że w tym wypadku układ falowy może nadal być oznaczony jako impulsywny, a co za tym idzie: możliwe są dalsze wzrosty celem dokończenia fali 5 impulsu wzrostowego. Warto również zwrócić uwagę na wolumen na obu parach, na BNBUSD oraz BNBBTC: mamy wyraźny wzrost wolumenu podczas ruchu w górę, co sprawia, że trend wzrostowy nadal jest podtrzymywany i nie ma jak na razie oznak dywergencji pomiędzy ceną a momentum.

BNBUSD

PS: Pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz kryptowalut w języku polskim. A pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz kryptowalut w języku angielskim.

PPS: Link do rejestracji na cykliczny poniedziałkowy webinar “Tygodniowy Przegląd Rynków Kryptowalut” jest dotępny tutaj.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.

 

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.