Craig Wright to Satoshi Nakamoto?

Kryptowaluta Bitcoin Satoshi Vision, która powstała w wyniku hard-forka Bitcoin Cash, wzrosła o ponad 300% gdy media finansowe obiegła wiadomość dotycząca rejestracji praw autorskich do oryginalnego dokumentu przedstawiającego Bitcoina z 2009 roku (ang. White Paper). Roszczenie do praw autorskich zostało zmieszczone przez przedsiębiorcę Craiga Wrighta, twórcę BCC. Prawa nadała amerykańska instytucja U.S. Copyright Office, która uznała Craiga za autora whitepaperu Bitcoina, jak i głównego programistę kodu źródłowego. Przedsiębiorca od dawna twierdził, że stoi za całą wizją Bitcoina i ukrywał się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Zostało to potwierdzone przez Jerry’ego Brito, dyrektora wykonawczego w Coin Center – grupie rzeczniczej, który przedstawił taki wpis na Twiterze:

BSV wzrasta o ponad 300%

To, czy te rejestracje mają jakiekolwiek formalne uprawnienia regulacyjne, nie wydaje się być głównym punktem dyskusji.

Natychmiast, gdy wiadomość ujrzała światło dzienne, Bitcoin SV, kryptowaluta pod przewodnictwem Craiga Wrighta podskoczyła na wartości.

Jak widać na wykresie, cena wzrosła do ponad 195 USD w ciągu zaledwie godziny. Chociaż oczekuje się, że cena spadnie, zdecydowanie jest to znaczący wzrost. Obecnie najistotniejszym poziomem wsparcia technicznego jest poziom 100 USD.

BSVUSD

Wolumen obrotu wzrósł również o 92% w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie BSV osiąga kapitalizację rynkową na poziomie ponad 2,1 miliarda dolarów. BSV stał się 10. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

PS: Pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz kryptowalut w języku polskim. A pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz kryptowalut w języku angielskim.

PPS: Link do rejestracji na cykliczny poniedziałkowy webinar “Tygodniowy Przegląd Rynków Kryptowalut” jest dotępny tutaj.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.

 

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.