Ethereum wybija kolejne poziomy cenowe starając się dogonić Bitcoina

Jak długo jeszcze ETHUSD będzie w cyklu wzrostowym?

Cena pary ETHUSD po kilku miesiącach ruchu zamkniętego w zakresie kanału wzrostowego, który bardziej wyglądał jak typowy kanał korekcyjny niż wzrostowy, w końcu wybiła powyżej górnego ograniczenia kanału i zmierza w kierunku poziomu oporu technicznego na $250.

Na tym poziomie może nastąpić częściowa realizacja zysków, gdyż jest to jeden z poziomów docelowych dla fali 3 impulsu. Nie znaczy to, że rynek zacznie zawracać. Wręcz przeciwnie: po wykonaniu korekty lokalnej fali 4, rynek powinien kontynuować wzrosty, aby rozwinęła się fala 5 impulsu.

Warto tutaj zauważyć, że cena Ethereum w tym roku nie nadąża za cenami Bitcoina, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę dywergencję szybko wyrównać. 

Jeżeli cena ETHUSD ma zachowywać się proporcjonalnie w stosunku do ceny BTCUSD, to powinna w niedługim czasie osiągnąć poziom $750, gdyż jest to połowa zasięgu historycznych wzrostów na tej kryptowalucie (Bitcoin jest w momencie pisania artykułu również mniej więcej w połowie drogi do historycznych szczytów). Ponowne osiągnięcie tego pułapu cenowego będzie zaskoczeniem dla niejednego kryptoentuzjasty, który pogrzebał już swoje pozycje typu HODL na Ethereum.

PS: Pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz w języku polskim. A pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz w języku angielskim.

PPS: Link do rejestracji na cykliczny poniedziałkowy webinar “Tygodniowy Przegląd Rynków Kryptowalut” jest dotępny tutaj.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.