Pierwsza fala wzrostowa zakończona, czas na korektę

Na samym początku proponuję rzucić okiem na długoterminowy wykres kontraktów terminowych na Miedź, czyli na interwał tygodniowy o zasięgu do roku 1992.

Miedz

Z wykresu wynika że rynek Miedzi nie znajduje się w żadnym długoterminowym trendzie wzrostowym, widoczna natomiast jest pewna forma korekty typu ABC-X-ABC. W tym cyklu brakuje fali wzrostowej C właśnie i tą falą obecnie się zajmiemy korzystając z wykresu na niższym interwale czasowym.

Miedź

Z analizy wykresu wynika, że cykl spadkowy fali B zakończył się na poziomie 1.9350. Z tego też poziomu rynek zaczyna wykreślać fale impulsu zakończoną na poziomie 3.3155. Obecnie na rynku panuje cykl korekcyjny, w którym fala A i fala B są już zakończone, a pozostała do wykonania fala C. Pierwszy poziom docelowy dla tej fali jest wyznaczony w strefie między poziomami 2.5235 – 2.4650. Po zakończeniu fali C rynek powinien ponowić trend wzrostowy.

PS: Pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz w języku polskim. A pod tym adresem znajdziecie playlistę wszystkich analiz w języku angielskim.

PPS: Link do rejestracji na cykliczny poniedziałkowy webinar “Tygodniowy Przegląd Rynków Kryptowalut” jest dotępny tutaj.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.

 

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.