Facebook zaktualizował swoją politykę reklamową, aby ponownie zezwolić na reklamy związane z kryptowalutami.

Facebook ogłosił dziś na blogu, że po raz kolejny zezwoli na reklamy związane z kryptowalutami i blockchain. Wcześniej tylko ograniczona liczba wstępnie zatwierdzonych reklamodawców mogła wyświetlać reklamy związane z kryptografią.

„Choć nadal będziemy wymagać od osób ubiegania się o uruchamianie reklam promujących kryptowalutę, począwszy od dziś, zawężymy tę politykę, aby nie wymagała już wstępnej akceptacji reklam związanych z technologią blockchain, wiadomościami branżowymi, edukacją lub wydarzeniami związanymi z kryptowalutą”, powiedział serwis społecznościowy.

Oszustwa i reklama kryptograficzna

W 2017 r., gdy pieniądze wlewały się do sektora, rozpowszechniły się oszustwa. ICO z podejrzanymi stronami internetowymi i niesprawdzalnymi, a często sfałszowanymi, zespołami były w stanie zebrać setki milionów od niczego nie podejrzewających inwestorów.

Te oszustwa były opłacalne. Tak bardzo, że wiele z tych firm było skłonnych zapłacić premię za reklamy na platformach, które mogłyby przyciągnąć dodatkowe ofiary. Facebook był jednym z tych miejsc dla reklam kryptograficznych.

Aby zwalczyć nagłą eksplozję podejrzanych reklam na platformie, w styczniu 2018 r., podążając za szczytem cenowym na rynku, Facebook ogłosił nową politykę, która całkowicie zakazała reklam kryptowalut, mówiąc, że te reklamy były często „mylące lub zwodnicze”

Facebook nie był jedyną firmą, która zwalczała reklamy kryptograficzne. Google zabroniło reklam kryptowalut w marcu 2018 r., kilka miesięcy po decyzji Facebooka.

W czerwcu 2018 r. Facebook poluzował swoją politykę zezwalania na reklamy kryptograficzne od wybranych wstępnie zatwierdzonych reklamodawców. Osoby, które chcą uzyskać wstępną zgodę, musiały złożyć wniosek wraz z licencjami i innymi informacjami, które mogłyby potwierdzić legalność reklamodawcy. Google podążyło za nim i we wrześniu rozluźniło zasady dotyczące reklam kryptograficznych.

Chociaż reklamy kryptowaluty są ponownie dozwolone na Facebooku, reklamy projektów typu ICO będą nadal odrzucane. Natomiast w niedalekiej przyszłości Google może pójść w ślady Facebooka i ponownie zezwolić na reklamę kryptowalut.

Ogólnie rzecz biorąc, ruch ten wskazuje na dojrzałość na rynkach kryptowalut. Mniej oszustw i większe uznanie istniejących projektów mogły wpłynąć na Facebooka, aby zmienić swoją pozycję. Teraz, dzięki większemu dostępowi do reklam, projekty będą w stanie lepiej wykorzystać masową adopcję do sektora.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.