Według firmy Bloomberg, Fidelity Digital Assets, spółka zależna Fidelity Digital Assets, uruchomi handel Bitcoinami „w ciągu kilku tygodni”.

Według raportu, który podaje anonimowe źródło, nowe usługi będą dostępne tylko dla inwestorów instytucjonalnych.

Przemawiając w związku z publikacją, Arlene Roberts, rzeczniczka firmy inwestycyjnej, powiedziała:

„Obecnie mamy wybranych klientów, których obsługujemy na naszej platformie. Będziemy kontynuować wdrażanie naszych usług w nadchodzących tygodniach i miesiącach w oparciu o potrzeby naszych klientów, jurysdykcje i inne czynniki. Obecnie nasza oferta usług koncentruje się na Bitcoinach. ”

Fidelity dołączy do Robinhood i E-Trade, na krótkiej, ale rozszerzającej się liście tradycyjnych platform inwestycyjnych, które weszły lub chcą wejść na przestrzeń kryptograficzną. W zeszłym miesiącu doniesiono, że firma maklerska E-Trade finalizowała plany oferowania klientom Bitcoinów i Etherów, a TD Ameritrade nawet pilotował transakcje papierowe Bitcoin i Litecoin za pośrednictwem Nasdaq w już kwietniu ubiegłego roku.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.