Fundusze hedgingowe oparte o kryptowaluty zdołały przetrwać niedobry rynek w 2018 r., który spowodował spadek ceny Bitcoina o ponad 70 procent. Raport opublikowany przez PwC i Elwood przeanalizował 150 kryptograficznych funduszy hedgingowych, które zarządzają około 1 miliardem dolarów w zasobach cyfrowych i odkryły, że poniosły one straty w wysokości zaledwie 47 procent.

Ubiegłoroczne spadki głęboko dotknęły przemysł kryptograficzny, w którym wszyscy, od drobnych inwestorów po duże firmy blockchain, zgłaszały duże straty. Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, straciła prawie 75 procent swojej wartości, więc wiele osób z branży finansowej i nowych technologii zastanawiało się, jak krypto-fundusze hedgingowe poradzą sobie z ogromnymi stratami.
Wydaje się jednak, że fundusze hedgingowe należały do ​​nielicznych rodzajów przedsiębiorstw, którym udało się utrzymać na powierzchni podczas całorocznego rynku niedźwiedzia.

Badania przeprowadzone przez PwC i firmę inwestycyjną Elwood wykazały, że kryptograficzne fundusze hedgeingowe zarządzały trzy razy większą ilością nwestycji w pierwszym kwartale tego roku niż na początku 2018 roku.

W badaniu PwC przeanalizowano około 150 funduszy hedgingowych, z których wszystkie zdołały przetrwać katastrofę 2018, w której Bitcoin spadł z 20 000 USD do nieco ponad 3000 USD. Około 150 aktywnych funduszy hedgingowych kryptowalutowych zarządza aktywami o wartości 1 mld USD, podczas gdy 60% zarządza mniej niż 10 mln USD. Badania wykazały, że mniej niż 10% nadzoruje aktywa o wartości ponad 50 milionów dolarów.

Według Financial Times, dwóch największych graczy w branży to Pantera Capital z San Francisco i Polychain Capital, wspierani przez Andreessen Horowitz i Sequoia Capital.pieniędzy, ale duże instytucje finansowe nadal są sceptyczne.

Fundusze hedge zarządzają dużą ilością pieniędzy, ale instytucje finansowe pozostają sceptyczne

Chociaż kryptograficzne fundusze hedgingowe zdołały utrzymać się na powierzchni, poniosły poważne straty. PwC stwierdziło, że średni kryptograficzny fundusz hedgingowy przyniósł 46-procentową stratę w 2018 r., Podczas gdy ilościowe kryptograficzne fundusze hedgingowe, które zajmują krótkie pozycje na Bitcoinie i innych kryptowalutach, osiągnęły lepsze wyniki przy medianie zwrotu na poziomie 8 procent.

Henri Arslanian, lider oddziału krypto firmy PwC w Azji, zauważył, że choć bardzo imponujące, to wszystkie dane dotyczące wydajności i zysków, które zostały uwzględnione w badaniach, zostały zgłoszone bezpośrednio przez fundusze a nie w drodze zewnętrznego audytu. Zgłoszone informacje również nie zostały zweryfikowane przez administratorów funduszu hedgingowego.

Dodał, że zapewnienie dokładnej wartości kryptograficznego funduszu hedgingowego jest „wyzwaniem”, ponieważ wielu uznanych administratorów funduszy nie zapewnia szacunków wartości aktywów netto dla kryptowalut.

„Istnieje tylko ograniczona liczba administratorów funduszy obsługujących przestrzeń kryptograficzną, ale wygląda na to, że zmieni się wraz z dojrzewaniem branży”, powiedział Arslanian w oświadczeniu. Bin Ren, prezes Elwood, powiedział, że sektor kryptograficznych funduszy hedgingowych toruje drogę inwestorom instytucjonalnym

Jednak duże instytucje finansowe nie podzielają tego samego sentymentu, ponieważ większość z nich pozostaje w dużej mierze sceptyczna wobec branży. Benoît Cœuré, jeden z czołowych bankierów centralnych strefy euro, zyskał rozgłos z powodu nazywania Bitcoina „złym pomiotem kryzysu finansowego”. Bank Anglii był nieco łagodniejszy w swoim stanowisku, a gubernator Mark Carney nawoływał do zaostrzenia przepisów dotyczących kryptowalut z powodu „z natury ryzykownego” tła finansowego otaczającego tę branżę.

Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie analizy, informacje, opinie, ceny i inne dane zawarte w analizie stanowią komentarz ogólny do sytuacji rynkowej, a nie porady inwestycyjne. Portal elliottFXtrader nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji, lub poleganiem na nich. Prosimy o upewnienie się, czy rozumiesz ryzyko związane z transakcjami na rynkach kryptowalut, akcji lub instrumentów pochodnych lub ewentualne zasięgnięcie porady niezależnego doradcy co do zaangażowania w tego typu transakcje.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.