Witam wszystkich krypto entuzjastów i życzę szczęśliwego nowego roku 2020! 

To, co nam może przynieść ten rok, znajdziecie na specjalnej, corocznej, długoterminowej analizie Bitcoin, która jest dostępna tutaj. Teraz natomiast zajmijmy się ceną BTC/USD na interwale dziennym, jest to wykres notowań ciągłych kontraktów terminowych na Bitcoin notowanych na giełdzie CME.

Z wykresu wynika przede wszystkim, że ostatnie wzrosty po wytrząśnięciu (ShakeOut) odbywają się na malejącym wolumenie, co może być oznaką, że rynek blefuje, czyli nie ma znowu dużo chętnych do kontynuacji zakupów. Poziom docelowy dla tego ruchu zaznaczyłem fioletowym prostokątem, tam spodziewam się bardziej zdecydowanej reakcji strony podażowej.

Ponadto, ilość zawieranych pozycji długich na giełdzie Bitfinex maleje, a ilość zawieranych pozycji krótkich cały czas utrzymuje się na podobnym poziomie. Nie ma zatem aż tylu chętnych na kupno w styczniu, jakby to mogło wynikać z pobieżnej analizy wykresu.

Nie zapomnij zostawić łapki w górę! ?

Zapraszam!

BItcoin – longi się kurczą, a jeszcze blefują… by sebastian.seliga.7 on TradingView.com


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.