CryptoQuant aktualizuje najważniejsze dane na rynku, odzwierciedlając aktywność 400 000 handlowców na całym świecie. Dzięki temu firma dostarcza dokładniejsze i bardziej zróżnicowane dane.

W tym artykule przedstawię 3 kluczowe rodzaje danych, z których użytkownicy CryptoQuant korzystają do prognozowania przyszłej wartości konkretnej kryptowalut właśnie dzięki aktualizacjom danych dotyczących aktywności sieciowej.

1. Wszystkie odpływy górników (Miners Outflow)

Przygotuj się na spadek cen, monitorując wszystkie odpływy górników

Pule wydobywcze odgrywają ważną rolę dla BTC, ponieważ są odpowiedzialne za dostarczanie nowych Bitcoinów poprzez kopanie, ale powodują również spadek cen, gdy zbyt dużo BTC wpływa na giełdy jednocześnie. Jeśli monitorujesz wszystkie dane dotyczące odpływów BTC górników, możesz przygotować się na ryzyko spadku cen. CryptoQuant oferuje wszystkie dane dotyczące aktywności górników od pierwszego do najnowszego bloku BTC.

2. Rezerwy giełdowe (All Exchanges Reserve)

Prognozuj długoterminową wartość kryptowaluty przez użycie wskaźnika wyświetlającego rezery kryptowalutowe wszystkich giełd.

Wszystkie rezerwy giełdowe dotyczą dostaw kryptowalut. Rezerwa wszystkich giełd jest ważnym wskaźnikiem określającym przyszłą wartość kryptowalut i jest używana jako precedensowy wskaźnik zmian cen.

3. Skorygowany o podaż CDD (Supply Adjusted CDD)

Stwórz swoją strategię handlową, obserwując długoterminowe poczynania posiadaczy kryptowalut.

Wskaźnik Coin Days (CD) ocenia liczbę monet, które nie zostały wydane, co tym samym zwiększa wagę przy oszacowywaniu pozycji długoterminowych hodlerów (Long Term Hodlers, LTH). Gdy konkretna moneta zostanie wydana, jest uważana za „zniszczoną” co aktualizuje jej stan na podstawie wskaźnika Coin Days Destroyed (CDD). CDD to suma iloczynów dni trwania transakcji i jej wartości.

Wartość CDD skorygowana o podaż jest obliczana jako wartość CDD podzielona przez całkowitą podaż. Jest dostosowany do CDD w celu lepszego śledzenia długoterminowych inwestorów i hodlerów. Analizę można wykonać na dwa sposoby:

  • śledząc sam zakres ruchu i poziom na którym się obecnie znajduje:

Wysoki poziom : Długo trzymane monety poruszają się w dużych ilościach – ryzyko zmienności lub odwrócenie trendu. Duża liczba tzw: “żywych dni” (alive days) jest niszczona, co wskazuje, że monety posiadaczy długoterminowych są narażone na spadek, ponieważ monety trzymane przez długi czas mają ogromny wpływ na rynek.

Niski: Długo trzymane monety poruszają się w mniejszej ilości

  • śledząc trend

Trend wzrostowy: rosnąca presja na sprzedaż, monety posiadaczy długoterminowych są stale sprzedawane

Trend spadkowy: malejąca presja sprzedaży, monety posiadaczy długoterminowych zwalniają w ruchu


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.