By umożliwić użytkownikom handel akcjami, kryptowalutami, a także innymi aktywami finansowymi, Twitter nawiązuje współpracę z eToro. Dzięki tej współpracy użytkownicy Twittera będą mogli przeglądać wykresy rynkowe dla szerszego spektrum instrumentów finansowych oraz kupować i sprzedawać aktywa z eToro bezpośrednio w aplikacji Twittera.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Twitter oferuje dostęp do danych finansowych na swojej platformie. Wcześniej użytkownicy mogli przeglądać w czasie rzeczywistym dane z TradingView dla funduszy indeksowych takich jak S&P 500 oraz akcji niektórych firm, takich jak Tesla, korzystając z funkcji “cashtags” na Twitterze. Jednak dzięki współpracy z eToro użycie “cashtags” zostanie rozszerzone na znacznie większą liczbę instrumentów finansowych i klas aktywów.

Użytkownicy będą również mogli kliknąć przycisk “zobacz na eToro“, który zabierze ich bezpośrednio na platformę eToro, gdzie będą mogli kupować i sprzedawać aktywa. eToro korzysta z TradingView jako swojego partnera do danych rynkowych, co oznacza, że użytkownicy będą mieli dostęp do tych samych danych rynkowych, co już zarejestrowani użytkownicy eToro.

Partnerstwo to rzadka transakcja dla Twittera, odkąd Elon Musk przejął stery jako CEO po zakupie platformy za 44 miliardy dolarów w zeszłym roku.

Yoni Assia, dyrektor generalny eToro, uważa, że ta współpraca umożliwi eToro dotarcie do nowych odbiorców i lepsze połączenie marek Twittera i eToro. Stwierdził, że “od czasu naszego ogromnego wzrostu w ciągu ostatnich trzech lat widzieliśmy, że coraz więcej naszych użytkowników korzysta z Twittera, aby uczyć się o rynkach”.

Ta współpraca jest rzadką i godną uwagi umową biznesową dla Twittera od czasu, gdy Elon Musk przejął jako CEO po kupieniu platformy za 44 miliardy dolarów w zeszłym roku. Musk stara się zmniejszyć koszty i osiągnąć rentowność poprzez drastyczne cięcia zatrudnienia, co wprawiło w niepokój reklamodawców i spowodowało obawy co do standardów moderacji treści na platformie.

Jednak Musk niedawno stwierdził, że “prawie wszyscy” reklamodawcy wrócili na platformę. Ta współpraca z eToro może być pozytywnym rozwojem dla Twittera, ponieważ rozszerza możliwości platformy i oferuje użytkownikom więcej możliwości interakcji z danymi finansowymi i aktywami.

Podsumowując, współpraca Twittera z eToro to ekscytujący rozwój.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.